Konkurs plastyczny "Wiosenne nakrycie głowy"

Utworzono dnia 04.03.2022

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

Wiosenne nakrycie głowy”

dla uczniów klasa I - III

Cele konkursu:

• rozbudzanie kreatywności i wyobraźni dziecięcej;

• rozwijanie aktywności twórczej;

• budzenie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi;

• rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych i technicznych.

Warunki uczestnictwa:

• uczniowie szkół podstawowych klas 1-3; najstarsze grupy przedszkolne;

• każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę;

Technika wykonania pracy :

• uczestnicy wykonują prace plastyczne samodzielnie, indywidualnie, techniką collage, format pracy A-3,

• Technika collage - słowo kolaż pochodzi z języka francuskiego (collage) i oznacza przyklejanie. Jest to technika plastyczna, która polega na komponowaniu obrazu z różnych materiałów, np. kawałków tkanin, drewna, ilustracji gazetowych, reprodukcji, fotografii, a także drobnych przedmiotów codziennego użytku. Po przyklejeniu ich na wybrane podłoże (np. płótno, papier) można dokonać ostatecznej korekty za pomocą farb, piórka, pisaka, ołówka, a nawet zwykłego długopisu.

Termin i sposób wysyłania:

• prace należy wykonać do 30 marca 2022 r. i dostarczyć do Pani Katarzyny Bednarek

• na odwrocie pracy należy umieścić:

• imię, nazwisko oraz wiek dziecka;

• nazwa placówki;

• imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego powstała praca (mile widziany telefon do nauczyciela);

• każda praca powinna posiadać podpisaną klauzula przez osobę dorosłą – opiekuna prawnego lub rodzica;

• prace, które nie będą spełniały wymogów regulaminu nie będą podlegały ocenie.

Oceny i nagrody:

• oceny prac dokona komisja konkursowa powołana przez Organizatora, czyli przez Szkołę Podstawową nr 14 im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie;

• ocenie podlegać będą: pomysłowość, ogólne warunki estetyczne, walory artystyczne wykorzystanie dostępnych materiałów;

• w konkursie zostaną przyznane miejsca I, II, III oraz jeśli komisja uzna – wyróżnienia.

Wyniki konkursu:

• placówki, do których uczęszczają Laureaci konkursu, zostaną powiadomieni drogą mailową bądź telefoniczną.

Zapraszam do udziału w konkursie!

Katarzyna Bednarek