Wycieczka do Zakopanego- maj 2020 r.

Utworzono dnia 19.02.2020

ZAKOPANE

GUBAŁÓWKA – MORSKIE OKO – DOLINA KOŚCIELISKA

W maju br. udamy się na południe Polski, na 3 – dniową wycieczkę do Zakopanego – zimowej stolicy Tatr.

W programie wycieczki przewidujemy zobaczyć: góralską architekturę domów, pierwszy cmentarz na Pęksowym Brzysku, miejsce ostatniego spoczynku sławnych ludzi mieszkających bądź związanych z Zakopanem pisarzy, artystów i taterników. Przejdziemy słynne zakopiańskie Krupówki, jest to reprezentacyjna ulica stolicy polskich gór oraz wjedziemy na Wielką Krokiew – skocznię, na której odbywają się zawody w skokach narciarskich.

Wjedziemy kolejką na Gubałówkę, skąd będzie można podziwiać piękną panoramę Tatr.

Pójdziemy nad Morskie Oko – największe jezioro polodowcowe i będziemy podziwiać piękne Tatry Wysokie oraz najwyższy szczyt Tatr – Rysy. Zobaczymy również piękną Dolinę Kościeliską i Jaskinię Mroźną.

Wszystkich, którzy pragną niezapomnianych wrażeń i lubią podróże serdecznie zapraszam. Chętnych proszę o zgłaszanie się do Pani Małgorzaty Plucińskiej.