Akcja "Sprzątanie Świata 2020"

Utworzono dnia 28.09.2020

Po raz 27 pod hasłem „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję” ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata 2020 r. Wielki finał akcji jak co roku odbył się w trzeci weekend września w dniach 18,19,20. W związku z pandemią COVID -19 tegoroczna akcja niewątpliwe różniła się od poprzednich, z uwagi na panujące wytyczne co do zgromadzeń grupowych jak i obostrzenia z tym związane. Mimo to nie mogliśmy zapomnieć o tym, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który powinniśmy wszyscy bez wyjątku dbać.

Z roku na rok nasza konsumpcja rośnie przez co rośnie również ilość wytwarzanych odpadów z tworzyw sztucznych. Odpady te należy segregować, aby mogły być poddane recyklingowi i otrzymać „drugie życie” zamiast trafić na wysypisko śmieci. Głównie są to butelki PET po napojach, słomki, kubki, jednorazowe sztućce plastikowe opakowania kartonowe tzw. tetrapaki oraz jednorazowe reklamówki, z tych ostatnich tak naprawdę możemy i powinniśmy zrezygnować zastępując je materiałowymi torbami wielokrotnego użytku. W tym roku właśnie uczniowie naszej szkoły wzięli do rąk kolorowe pisaki i pięknie ozdobili materiałowe torby na zakupy, które z dumą promują ideę zastąpienia torebek foliowych.

Sprzątanie świata 2020

Utworzono dnia 28.09.2020, 09:31