Festyn "Biesiada z pyrką 2019" połączony z uroczystością poświęcenia nowego samochodu strażackiego w OSP w Pietrzykowie.

Utworzono dnia 28.09.2019

W sobotę 28 września 2019 roku w godzinach popołudniowych w Pietrzykowie odbył się festyn ” Biesiada z pyrką 2019” oraz uroczyste poświęcenie nowego wozu ratowniczo – gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Pietrzykowie. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji strażaków w kaplicy pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej w Pietrzykowie. Po mszy świętej druhowie oraz zaproszeni goście wzięli udział w przemarszu pod remizę strażacką. Następnie odbyło się poświęcenie wozu strażackiego przez księdza Zenona Kozłowskiego.

Kolejnym punktem uroczystości były przemówienia prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej- Pana Wojciecha Tomaszewskiego, który podziękował za ofiarność, wsparcie i zaangażowanie wszystkich osób, którzy przyczynili się do zakupu nowego wozu ratowniczo – gaśniczego.

Również ze strony zaproszonych gości padło wiele miłych słów pod adresem jednostki oraz gratulacji i życzeń, aby OSP w Pietrzykowie w dalszym ciągu tak szybko i sprawnie się rozwijała.

W kolejnej części uroczystości dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pietrzykowie zaprezentowały występy artystyczne. Uczniowie w ten sposób wyrazili swoje podziękowanie druhom strażakom za trud niesionej pomocy i gotowość do podejmowania działań ratowniczo-gaśniczych.

Po części artystycznej zgromadzeni goście i druhowie udali się na poczęstunek.

Kolejnym punktem uroczystości były gry i zabawy dla dzieci. Wszystkie dzieci mogły poskakać na dmuchanych zamkach i wziąć udział w licznych konkursach. Na uczestników czekało wiele ciekawych atrakcji i nagród.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości, a także rodzicom którzy upiekli ciasta.

Red. NW Rec. AU

Festyn "Biesiada z pyrką 2019" w Pietrzykowie