Każda Babcia i każdy Dziadek co roku czekają na ten wyjątkowy dzień.

Utworzono dnia 19.01.2020

”Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,

lub gdy opowiadasz mi bajeczki.

Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz

i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.

Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,

po prostu kocham Cię ogromnie!”

Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas...

Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane babcie i dziadkowie. 21,22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy - to Dzień Babci i Dzień Dziadka.

19 stycznia 2020r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Pietrzykowie została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli dziadkowie naszych uczniów.

Dzieci przygotowały dla nich pod okiem nauczycieli uroczystą Akademię - recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”. Na koniec uroczystości „ wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane podarunki.

Po części oficjalnej goście delektowali się kawą, herbatą i słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców.

Po Akademii odbył się „Bal Karnawałowy” - dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w sali można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia wspólnie z dziadkami w foto budce.

Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu grupę animatorów, którzy zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie z w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych, ruchowych, oraz tanecznych. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy .

Red. AS Rec. MS

Karnawałowe pląsy z Babcią i Dziadkiem