Kolejna edycja imprezy gwiazdkowej "Integracja na sportowo i świątecznie 2019"- fotorelacja

Utworzono dnia 06.12.2019

Po raz kolejny w Naszej szkole została zorganizowana impreza sportowa pod tytułem „INTEGRACJA NA SPORTOWO I ŚWIĄTECZNIE 2019”, która cieszy się dużym zainteresowanie uczniów oraz mieszkańców lokalnego środowiska. Organizatorem zabawy było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan z Gniezna przy współudziale Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalno-Turystycznego "Nasza Szkoła" w Pietrzykowie. W tym roku zaproszone zostały trzy zaprzyjaźnione szkoły z naszą placówką, a mianowicie SP w Ciążeniu, ZSS Grzybowo oraz SSP Wszembórz. Każdą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów z klas V-VIII. Głównym założeniem imprezy była integracja, promowanie zdrowego trybu życia, kształtowanie prozdrowotnych postaw oraz promocji uroczystości, rozwijanie talentów sportowych uczniów, propagowanie zdrowej rywalizacji oraz wdrażanie dzieci i młodzież do uprawiania sportu.

Dla najmłodszych wychowanków i zaproszonych dzieci przygotowano wiele atrakcji. Maluszki rozpoczęły ten dzień przystrajaniem choinek ozdobami zrobionymi przez starszych kolegów i koleżanki, następnie wychowawczynie zapewniły dzieciom znakomitą zabawę z chustą animacyjną Klanza. Zabawa z chustą ułatwia wzajemne poznanie i integruje grupę, zaprasza do współpracy, pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność. Na zakończenie dzieci mogły wykazać się zdolnościami artystycznymi i kolorowały obrazki z motywem świątecznym.

Dla zaproszonych uczniów z zaprzyjaźnionych szkół i naszych wychowanków przygotowano szereg różnych gier i zabaw. Każda drużyna mogła wykazać się zręcznością i szybkością. Młodzież została podzielona na cztery drużyny i rywalizowała ze sobą w licznych konkurencjach tj.

• sztafeta wahadłowa

• wyścig pająków

• podawanie piłki w rzędach

• wyścig z przejściem szarfy

• celowanie woreczkami do kosza

• toczenie piłki lekarskiej

• prowadzenie slalomem piłki unihokeja

• rzut do kosza z miejsca wyścig z kozłowaniem piłki

• skoki z miejsca- dodawane

• trafianie piłką do hula-hop

• trafianie w bramkę unihokeja

• tor przeszkód

Wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzą, sprawnością i chęcią zwycięstwa.

Uczestnicy otrzymali medale i dyplomy. Punktem kulminacyjnym spotkania było oczywiście spotkanie z Mikołajem, który wręczał wszystkim uczestnikom paczki ze słodkościami.

red. AU

Zmagania sportowe w świątecznych nastrojach

Utworzono dnia 06.12.2019, 17:36