Patriotyczne aktywności naszych uczniów na zdalnych lekcjach plastyki

Utworzono dnia 30.04.2021

Majowe święta

Przed nami majowe święta i pomimo tego, że w tym roku ze względu na panującą pandemię nie możemy ich obchodzić uroczyście, tak jak do tej pory, to jednak w żadnym wypadku nie możemy o nich zapomnieć. Będziemy świętować we własnym domu, po swojemu, po polsku. Przed domem powiesimy flagę Polski i porozmawiamy z najbliższymi o naszym pięknym kraju, o tradycjach i wydarzeniach majowych, które na stałe wpisały się w historię Polski.

Aby dobrze przygotować się do tych majowych świąt uczniowie klas 1-3 podczas zdalnych lekcji plastyki wykonali prace z Polską w roli głównej. Klasa 1 wykonała wyklejankę narodową czyli mapę Polski w narodowych barwach. Wykonanie tej pracy pozwala nie tylko ćwiczyć motorykę małą, ale uczy cierpliwości, ułatwia zapamiętanie kształtu Polski oraz barw flagi państwowej. Klasy 2 i 3 natomiast wykonały kwiaty z biało-czerwonych serduszek. Można je przypiąć do ubrania, na lodówkę czy wkleić do zeszytu. Zachęcamy wszystkich do wykonania „majowych” prac plastycznych, które nie tylko umilą czas spędzony w domu, ale staną się też doskonałą okazją i zachętą do rozmowy o Polsce.

red. AB, rec. KB

GALERIE:

Kwiaty z biało-czerwonych serduszek w klasie III

Kwiaty z biało-czerwonych serduszek w klasie II

Mapa Polski w narodowych barwach w klasie I