Piąty dzień półkolonii spędzony w Poznaniu

Utworzono dnia 10.07.2020

10 lipca 2020 r. podczas piątego dnia półkolonii letnich uczestnicy i opiekunowie wyruszyli na wycieczkę do Poznania aby zobaczyć namiastkę atrakcji jakie posiada to piękne miasto.

Pierwszym punktem wycieczki był Stadion Miejski w Poznaniu zwany „ stadionem Lecha”, który zwiedziliśmy wspólnie z przewodnikiem.  Było to dla nas wspaniałe przeżycie, mogliśmy poznać historię tej budowli, zwiedzić strefę sportową stadionu, trybun, a także strefy pracy dla dziennikarzy oraz mogliśmy być w strefie, w której mecze oglądają same ważne osobistości, m.in. prezydent naszego kraju. Poczuliśmy wspaniałą atmosferę i magię tego miejsca.

Naszym kolejnym punktem wycieczki był Stary Rynek w Poznaniu, gdzie toczy się życie kulturalne i społeczne tego miasta. Stary Rynek przyciąga jak magnes turystów i mieszkańców, bo to tu odbywają się liczne wydarzenia kulturalne oraz atrakcje. W samo południe na Starym Rynku wśród tłumu turystów obejrzeliśmy trykające się rogami na wieży poznańskiego Ratusza Koziołki poznańskie (Pyrka i Tyrka).

Po aktywnym ranku i południu udaliśmy się na obiad do uwielbianej przez dzieci restauracji McDonald’s. Dzieci z wielkim apetytem zjadły obiad i zebrały siły na kolejne atrakcje.

Ostatnim punktem naszej wyprawy była wizyta w  Rogalowym Muzeum Poznania, które mieści się w samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. Uczestniczyliśmy w przygotowaniu Rogali Świętomarcińskich pomagając Rogalowemu Mistrzowi, używając tradycyjnych narzędzi cukierniczych. Usłyszeliśmy legendy o powstaniu rogali, poznaliśmy gwarę poznańską. Na koniec skosztowaliśmy tych pysznych rogali, którego każdy zajadał ze smakiem. Wszystko odbyło się w przyjemnej i pełnej śmiechu atmosferze.

Po zakończonej wycieczce dzieci i opiekunowie wrócili do Pietrzykowa zmęczeni, ale zadowoleni z pełnego atrakcji dnia półkolonii letnich.

red. MS

Ciekawy Poznań na sportowo i z tradycją

Utworzono dnia 10.07.2020, 20:45