Piękny Toruń jesienną porą

Utworzono dnia 29.10.2021

„TORUŃ PIERNIKOWO”

W słoneczny, czwartkowy poranek 28.10.2021r. uczniowie klas I-VIII spotkali się pod szkołą, aby wraz z nauczycielami wyruszyć w podróż do Torunia. Droga minęła bardzo szybko, gdyż umilały ją koleżeńskie rozmowy.

Wizytę w mieście zaczęliśmy od zwiedzania w towarzystwie dwóch Pań przewodniczek Dzielnicy Staromiejskiej z zespołem zabytków Starego Miasta. Udaliśmy się na spacer, podczas którego przewodnik przytaczał ciekawe legendy i opowieści dotyczące spotkanych zabytków. Zobaczyliśmy m.in.: pomnik Mikołaja Kopernika oraz jego dom, Krzywą Wieżę, ratusz i inne zabytki na toruńskiej Starówce. Kolejnym punktem wycieczki było samodzielne wypiekanie przez uczniów piernika, zgodnie z tradycyjną recepturą u „Toruńskich Partaczy”. Nasi uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem doskonale – zdobywając tytuł PARTACZA! Tym samym potwierdziły się słowa, że „ u Partaczy roboty się nie spartaczy”.  Po tylu atrakcjach nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz czasu na zakup pamiątek, w tym toruńskich pierników. Miłym akcentem kończącym wizytę w Toruniu był spacer Bulwarem Filadelfijskim podziwiając fortyfikacje Starego Miasta oraz królową polskich rzek - Wisłę. Dzieci były bardzo dzielne, nie narzekały, były grzeczne. Wycieczka wszystkim się podobała. Na medal spisali się rodzice, którzy pomagali nam w opiece nad dziećmi. Z uśmiechami rysującymi się na zmęczonych twarzach powróciliśmy do Pietrzykowa.

red.: MS

Wycieczka do Torunia