Pyra, gira, tytka i nie tylko. Poznaliśmy piękną gwarę poznańską.

Utworzono dnia 08.07.2019

05 lipca 2019 r. uczestnicy półkolonii letnich wybrali się na wycieczkę do Blubrów Poznańskich oraz Term Maltańskich, gdzie czekało na naszych milusińskich wiele ciekawych atrakcji. Korzystając z okazji i możliwości zwiedzenia Starego Miasta, ruszyliśmy w niesamowity spacer po Starym Rynku. Zobaczyliśmy tam przepiękny renesansowy ratusz i wiele ciekawych budowli.

Kolejnym punktem wycieczki była wyjątkowa wystawa interaktywna dla dzieci (Blubry Poznańskie). Dzieci oraz ich opiekunowie mieli możliwość przejścia magicznym labiryntem, gdzie wysłuchali legend poznańskich i poznali kilka ciekawych słów z gwary poznańskiej.

Uczestnicy bardzo chętnie wysłuchali ciekawostek oraz z dużym zaangażowaniem przemierzali labirynt w poszukiwaniu nowych niespodzianek. Pobyt w tym miejscu pozwolił dzieciom na przeżycie niezapomnianych wrażeń, a także poznanie historii Poznania.

Po atrakcji jaką było zwiedzanie Blubrów Poznańskich, wychowankowie pod opieką opiekunów zjedli obiad i udali się do Parku wodnego Termy Maltańskie. W obiekcie sportowo- rekreacyjnym na uczestników półkolonii czekało wiele atrakcji. Uczniowie bardzo chętnie korzystali ze wszystkich ofert aquaparku. Po całodniowej wycieczce uczestnicy półkolonii zmęczeni, ale bardzo zadowolenie wrócili do Pietrzykowa.

red. NW rec. AU

Super zabawa w Poznaniu.