Rusza XX edycja akcji "Góra grosza"

Utworzono dnia 05.11.2019

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie

W miesiącu listopadzie rusza w naszej szkole coroczna akcja ,,Góra Grosza”. Polega ona na zbieraniu monet. A celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Zachęcamy klasy od I do VIII do założenia w każdej klasie puszki, do której będzie można wrzucać monety o nominałach od 1 grosza do 5 złotych. Zebrane w klasach monety należy oddać do 10 stycznia 2020 roku do opiekunów Samorządu Uczniowskiego – Pani Katarzyny Bednarek lub Pana Michała Żakowskiego.

Więcej o akcji:http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/xx-edycja/

red. KB