Światowy Dzień Rzucania Palenia wśród naszych uczniów i przedszkolaków

Utworzono dnia 19.11.2021

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

18 listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Uczniowie naszej szkoły przeprowadzili akcję informacyjno-edukacyjną realizowaną przy współpracy z PSSE we Wrześni. Ulotki zachęcające do rzucenia palenia trafiły do pracowników szkoły, uczestników i terapeutów ŚDS "Jutrzenka" w Pietrzykowie oraz do rodziców i opiekunów. Odbyły się także zajęcia tematyczne dla uczniów klas VII-VIII.

Tego dnia również dzieci z grup "Maluszki" i "Zerówka" obejrzały wspólnie film edukacyjny dotyczący zwiększenia wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym tytoniowy. Następnie brały udział w pogadance na temat skutków palenia papierosów, szukały znaków z napisem zakaz palenia, rozwiązywały zagadki sensoryczne oraz wysłuchały historii Dinusia, który w trakcie podróży pociągiem na wakacje trafił do przedziału dla osób palących a na koniec kolorowały dinozaura. Wszelkie działania w grupach przedszkolnych były podejmowane w ramach programu "Czyste powietrze wokół nas"

red. MW rec. MP

red. JG

GALERIE:

Tylko czyste powietrze wokół przedszkolaków

Projet informacyjny "STOP- nie pal już"

Projet informacyjny