"To ta noc, to wszystko zmieni". Pełne wzruszeń "Przedstawienie Bożonarodzeniowe"- fotorelacja

Utworzono dnia 15.12.2019

Jak co roku w naszej szkole odbyło się uroczyste Kolędowanie przygotowane przez uczniów, nauczycieli oraz sympatyków szkoły. W tym roku przedstawienie bożonarodzeniowe było inne niż wszystkie, ponieważ w rolę aktorów wcieli się absolwenci Noepublicznego Ginazjum w Pietrzykowie, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy "Jutrzenka" w Pietrzykowie, mieszkańcy okolicznych wsi, reprezentanci instytucji gminnych Gminy Pyzdry, radni Rady Miejskiej w Pyzdrach z Przewodniczącą- Panią Justyną Sosnowską na czele. I tak w sobotni wieczór 14 grudnia o godzinie 17:00 w Sali Wiejskiej w Pietrzykowie zebrali się: uczniowie wraz z rodzicami, grono pedagogiczne, zaproszeni goście w tym burmistrz gminy Pyzdry – Pan Przemysław Dębski oraz starosta wrzesiński Pan Dionizy Jaśniewicz.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii, aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa, a uczniowie śpiewając pastorałki i piosenki świąteczne uświadomili wszystkim, że święta Bożego Narodzenia są już naprawdę blisko. Aktorzy i uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności, otrzymując wielkie brawa i owacje na stojąco. Po raz kolejny opowieść z Betlejem rozgrzała i rozczuliła niejedno serce. Każdemu z nas potrzebna jest chwila zadumy, refleksji, zatrzymania się…

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście m.in. Pani Justyna Sosnowska, która złożyła wszystkim życzenia świąteczne oraz Dyrektor szkoły Pani Dorota Kurek, która podziękowała wszystkim za zaangażowanie, realizację i pracę włożoną w przygotowanie przedstawienia bożonarodzeniowego oraz zaproszonym gościom za przybycie i przepiękną atmosferę.

Jak co roku, tak również i w tym pamiętaliśmy o zbliżających się imieninach Ks. Proboszcza Zenona Kozłowskiego. Pani Dyrektor wraz z nauczycielami i uczniami złożyli księdzu najszczersze życzenia a zgromadzeni goście – głośno odśpiewali „ sto lat”.

red.: MS, rec. KB

Magiczny wieczór w Pietrzykowie