Udana wycieczka nad polski Bałtyk

Utworzono dnia 11.07.2019

W dniu 8 lipca 2019 roku we wczesnych godzinach porannych wyruszyliśmy na 3-dniową wycieczkę. Pierwszym punktem naszego wyjazdu był Szczecin. Tam mieliśmy okazję zwiedzić miasto, m.in. Bramę Główną Stoczni Szczecińskiej, tablicę upamiętniającą ofiary grudnia 1970 roku czy Wały Chrobrego. Wspaniałą atrakcją był rejs statkiem po Odrze. Następnie przyjechaliśmy do Rewala, gdzie nastąpiło zakwaterowanie. Po obiedzie udaliśmy się na plażę, gdzie niektórzy mogli pierwszy raz zamoczyć nogi w Bałtyku.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Skansenie Wikingów, gdzie poznaliśmy życie dawnych mieszkańców wyspy Wolin. Następnie obejrzeliśmy Turkusowe Jezioro, po czym udaliśmy się na słynną Aleję Gwiazd w Międzyzdrojach. Przespacerowaliśmy się także po molo. A w drodze powrotnej do pensjonatu zatrzymaliśmy się w miejscowości Pustkowo, gdzie mogliśmy zobaczyć Krzyż Nadziei, identyczny jak na Giewoncie. Dzień zakończyliśmy spacerem po plaży do ruin kościoła w Trzęsaczu.

Trzeci dzień, a zarazem ostatni to wyjazd do Niechorza. Tam zwiedziliśmy Park Miniatur Latarni Morskich, gdzie zobaczyliśmy wszystkie latarnie znajdujące się na polskim wybrzeżu. Następnie udaliśmy się do Muzeum Figur Woskowych, gdzie spotkaliśmy takie osobistości jak: św. Jan Paweł II, Donald Trump czy Charlie Chaplin. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie z ulubioną postacią. Na koniec spacerowaliśmy po Niechorzu, po czym wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Wszyscy uczestnicy wrócili do Pietrzykowa we wspaniałych humorach.

red. KB rec. MP

3-dniowa wycieczka nad morze- fotorelacja