UWAGA UCZNIOWIE KLASY VIII !!!!!

Utworzono dnia 27.03.2020

Drodzy Ósmoklasiści

W dniach 30.03.2020 – 1.04.2020 r. przeprowadzony zostanie próbny egzamin ósmoklasisty (arkusze przygotowane przez CKE). Uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez nauczyciela formie.

Próbny egzamin ósmoklasisty jest dobrowolny. To dla uczniów kolejna szansa pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie oraz możliwość zweryfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia.

Od 30 marca do 1 kwietnia nie będą odbywały się zdalne lekcje uczniów klasy 8.

W tych dniach uczniowie pracują tylko z arkuszami egzaminacyjnymi wg harmonogramu:

· 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski; czas trwania 120 min

· 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka; czas trwania 100 min

· 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne; czas trwania 90 min

Praca z arkuszem egzaminacyjnym nie będzie oceniana. Nauczyciele będą udzielać informacji zwrotnej od 8 kwietnia 2020 r. w formie określonej przez danego nauczyciela. (Możliwa będzie informacja indywidualna lub zbiorcza).

Dodatkowe informacje: https://www.gov.pl/web/edukacja/probny-egzamin-osmoklasisty

mgr Dorota Kurek