"Wiem- nie biorę! Jestem bezpieczny". Szkolenie dla Młodzieżowych Liderów Zdrowia

Utworzono dnia 14.11.2019

SZKOLENIE DLA MŁODZIEŻOWYCH LIDERÓW ZDROWIA – DOPALACZE I INNE UŻYWKI

7 listopada 2019 r. uczennice klasy VIII – Kinga Hyża i Magdalena Ograbisz wzięły udział w szkoleniu Młodzieżowych Liderów Zdrowia, zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Powiatową Komendą Policji we Wrześni w ramach projektu „Wiem - nie biorę. Jestem bezpieczny”. Szkolenie odbyło się w Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa i miało na celu przekazanie wiedzy na temat zagrożeń zdrowotnych związanych z używaniem narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych – „dopalaczy” oraz wykształcenie postaw asertywnych wobec zjawiska narkomanii, dilera i produktu.

Młodzieżowi Liderzy Zdrowia będą wsparciem dla kadry pedagogicznej podczas realizacji programu „Smak życia – czyli debata o dopalaczach” oraz działań profilaktycznych prowadzonych w placówce na temat dopalaczy.

Red: MP