Witamy nowych czytelników naszej biblioteki

Utworzono dnia 15.02.2021

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W poniedziałek 15 lutego 2021 roku uczniowie klasy I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Wyjątkowych gości wraz z wychowawczynią Panią Angeliką Budzińską, w szkolnej bibliotece, powitała Pani bibliotekarka Katarzyna Bednarek. Dzieci zostały zachęcone do aktywnego uczestnictwa w życiu biblioteki, dowiedziały się, jak należy korzystać z księgozbioru bibliotecznego. Uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. W tej kwestii wypadli świetnie, możemy być pewni, że książki w ich rękach będą bezpieczne.

Na zakończenie, tej krótkiej, ale ważnej uroczystości, nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, zakładkę do książki oraz upominek. Mamy nadzieję, że otrzymane upominki długo będą przypominać im o tym uroczystym wydarzeniu.

Większość uczniów klasy pierwszej pokusiło się nawet, aby wypożyczyć pierwszą lekturę na zimowe wieczory i w tym momencie ich radość była największa. Brawo, tak trzymać!!!! Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzał w sobie potrzeby czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

red. KB rec. AB

Utworzono dnia 16.02.2021, 07:48