Witamy nowych czytelników naszej biblioteki szkolnej.

Utworzono dnia 19.02.2020

PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Dnia 18 lutego 2020 roku w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się jak należy dbać o książki oraz czego nie wolno robić, czytając książkę.

Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka specjalnym ołówkiem dokonała pasowania każdego z uczniów. Na pamiątkę uczniowie otrzymali książkę oraz zakładkę, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

red. KB rec. ZS

Witamy nowych czytelników