XXVIII Światowy Dzień Chorego - foto- i wideorelacja 11.02.2020 r.

Utworzono dnia 11.02.2020

11 lutego 2020 roku Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie wraz ze SKGW w Pietrzykowie i z KGW w Pietrzykowie-Kolonii przygotowali uroczystość Światowego Dnia Chorego. Tegorocznym hasłem XXVIII Światowego Dnia Chorego były słowa z Ewangelii św. Mateusza „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię” (Mt 11,28).
Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w intencji osób starszych i chorych odprawioną w Kaplicy p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Pietrzykowie, połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Mszę Świętą celebrowali Ksiądz Proboszcz Zenon Kozłowski i Ojciec Wojciech Bieszke - redemptorysta. Po Mszy Świętej wszyscy udali się do Sali Wiejskiej w Pietrzykowie.

Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie wraz z opiekunami przygotowali montaż słowno-muzyczny i dekorację nawiązującą do orędzia papieża Franciszka skierowanego do chorych na XXVIII Światowy Dzień Chorego.

Na wstępie przypomniano krótko historię ustanowienia Światowego Dnia Chorego i na chwilę przeniesiono się do Sanktuarium leżącego u stóp Pirenejów, do Lourdes. W swoim orędziu papież Franciszek określił Lourdes jako miejsce, które ..„wydaje się być świątynią ludzkiego cierpienia. Jest miejscem i jednocześnie symbolem nadziei i łaski pod znakiem akceptacji i ofiarowania zbawczego cierpienia.”

Młodzi artyści poprzez fragmenty Pisma Świętego, utwory literackie i muzyczne odpowiedzieli na pytania :

Czy cierpienia nie da się uniknąć?

Czy ból nie może zniknąć?

Jak cierpienie ma przebiegać?

Za piękny występ artystów nagrodzono gromkimi brawami. Po części artystycznej głos zabrała  Przewodnicząca Rady Miejskiej w Pyzdrach Pani Justyna Sosnowska, Sekretarz Pyzdr Pani Grażyna Juszczak i Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy „Jutrzenka” Pan Jerzy Nowaczyk, którzy życzyli wszystkim zaproszonym dużo zdrowia.

Następnie panie z zaprzyjaźnionych Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały dla wszystkich gości słodki poczęstunek a dzieci wraz z nauczycielami rozdały seniorom słodkie upominki.

red.: ZS

Zapraszamy do obejrzenia muzycznej relacji z obchodów XXVIII Światowego Dnia Chorego (kliknij w zdjęcie)

"Przyjdźcie do Mnie wszyscy ..."

Utworzono dnia 11.02.2020, 21:07