Z wizytą w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu

Utworzono dnia 30.01.2020

Dnia 30 stycznia 2020 roku uczniowie naszej szkoły wraz z jej sympatykami udali się na wycieczkę do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem jednostki wojskowej, specyfiką służby wojskowej oraz obejrzenie sprzętu wojskowego.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od hangaru logistycznego służącego do obsługi i załadunku samolotów. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia na pokład jednego z największych samolotów transportowych na świecie „Hercules”, zajęcia miejsca za sterami tego ,, wielkiego kolosa’’ wywarło na nich ogromne wrażenie. Następnie udaliśmy się do tzw. „spadochroniarni”, gdzie dzieci mogły przymierzyć ciężki sprzęt spadochronowy, wziąć go do rąk i przez chwilę wczuć się w rolę żołnierza, który poszukuje zaginionych lub sam potrzebuje pomocy. Kolejnym a zarazem ostatnim punktem naszej wycieczki był obiekt Wojskowej Straży Pożarnej, gdzie żołnierze pokazali nam stacjonujące tam wozy, zapoznali nas ze sprzętem jaki się w nim znajduje. Dzieci zasiadły za sterami – z czego miały ogromną zabawę. Na koniec obejrzeliśmy profesjonalny zjazd na „ strażackiej rurze”, który cieszył się sporym zainteresowaniem.

Żołnierze stworzyli bardzo miłą atmosferę, dzięki której dzieci śmiało podchodziły do żołnierzy, zadawały pytania, oglądały sprzęt oraz podziwiały wszelkie akcesoria wojskowe znajdujące się w bazie jednostki.

Dzieci wróciły do domu pod ogromnym wrażeniem i zdobyły kolejne cenne doświadczenia, może wśród nich znajduję się przyszły żołnierz.

Dziękujemy pani szer. Annie Kleinszmidt za możliwość zwiedzenia jednostki.

red.MS

33. Baza Lotwictwa Transportowego w Powidzu- fotorelacja