Zapraszamy do udziału w konkursie

Utworzono dnia 15.03.2021

Konkurs

Departament Edukacji i Nauki UMWW zaprasza do udziału w kolejnej już edycji konkursu "Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej" pod hasłem „Polscy medycy w świecie”.

Tegoroczny konkurs jest wyrazem szczególnego uznania dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, sanitariuszy, diagnostów i wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy codziennie, narażając swoje zdrowie, stają na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Celem konkursu jest przedstawienie sukcesów Polaków, których pionierskie badania, odkrycia naukowe, nowatorskie metody leczenia oraz przeprowadzone zabiegi i operacje wpłynęły na kształt dzisiejszej medycyny. Świadomość, że nasza Ojczyzna dała światu tylu wybitnych medyków, napawa nas dumą z Polski oraz jej wybitnych reprezentantów na przestrzeni wieków.

W konkursie mogą wziąć udział:

1.Dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I – III – rysunek w formacie A4 wykonany dowolną techniką plastyczną.

2.Uczniowie klas IV – VIII - strona z encyklopedii w formacie A4.

Termin składania prac konkursowych upływa 29 marca 2021r.

Prace konkursowe należy dostarczyć do Pani Katarzyny Bednarek lub Pani Marty Szymaniak.