"Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej" Jesteśmy najlepsi!

Utworzono dnia 08.11.2018

7 listopada br. w Bibliotece Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Pyzdrach został zorganizowany Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej. Nie bez przyczyny odbywa się on miesiącu, w którym Polacy świętują Odzyskanie Niepodległości. Jest to dobra okazja, aby młodzi ludzi sięgnęli po poezję sławiącą piękno, historię i tradycję naszej Ojczyzny.

Wzięli w niej również uczniowie z naszej placówki, wyłonieni podczas Szkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej. Rywalizacja była bardzo zacięta, a poziom umiejętności recytatorskich niezwykle wyrównany. Wszyscy uczestnicy wspaniale i wzruszająco recytowali utwory polskich poetów sławiące piękno oraz chlubną historię naszego kraju – naszej ojczyzny.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu, komisja wyłoniła następujących laureatów, wśród których znaleźli się również nasi uczniowie. W kategorii wiekowej IV-VI drugie miejsce w konkursie zajął Szymon Rybczyński. Natomiast w kategorii wiekowej VII – III gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Anna Bojarska- uczennica klasy III gimnazjum, drugie miejsce zdobyły Wiktoria Wolnicka- uczennica klasy III gimnazjum oraz Amelia Kubasiewicz- uczennica klasy VII szkoły podstawowej.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Jednocześnie pamiętajmy, że jesteśmy narodem dumnym i bohaterskim, celebrującym własną przeszłość, by móc z nadzieją patrzeć w przyszłość. Nie zapominajmy o wartościach, które przez wieki stanowiły o naszej sile i tożsamości, wielkości, potędze i bogactwie duchowym. Toteż trzeba pielęgnować te wartości i zainteresować dzieci literaturą patriotyczną opowiadającą o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości.

Red.: S.S., rec.: M.G.

"Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej"

Utworzono dnia 08.11.2018, 11:13