Wyniki konkursu „Historia Odrodzonego Polskiego Złotego”

Utworzono dnia 23.11.2020

Uczniowie naszej szkoły wzieli czynny udział w konkursie zorganizowanym przez Samorządową Szkołę Podstawową w Górnych Grądach w ramch realizowanego projektu edukacyjnego pt.: „Polski Złoty ma sto lat”.

Zadaniem uczestników było wykonanie prezentacji multimedialnej - „Historia odrodzonego polskiego złotego”.

Przygotowując prezentację należało wziąć pod uwagę dzieje złotego od czasu uzyskania przez Polskę niepodległości do czasów współczesnych.

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu gminy Pyzdry.

Konkurs przebiegał w dwóch grupach wiekowych:

- I grupa – uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej

- II grupa – uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej

Celem konkursu było:

1. Pogłębianie wiedzy uczniów o wydarzenia i postaciach związanych z historią polskiego złotego i odbudową niepodległego państwa polskiego.

2. Popularyzowanie wśród młodzieży tematyki historycznej i społecznej.

3. Uświadamianie uczniom wpływu pozycji złotego na gospodarkę i pozycję Polski w świecie.

4. Kształtowanie umiejętności kreatywnego myślenia o dziejach minionych.

5. Budzenie zainteresowań przeszłością i rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów.

Miło nam poinformować, że wśród lauretów obu grup wiekowych znaleźli się nasi uczniowie:

- uczniowie klas IV-VI, miejsca:

I- Oliwia Wolnicka

II- Rafał Kruk

III- Zofia Mietlicka

- uczniowie klas VII-VIII, miejsca:

II- Martyna Bernat

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom tak doskonałych wyników oraz zaangażowania w dodatkowe pogłębianie wiedzy w tak trudnym czasie pandemii koronawirusa.