Dziękujemy za książki

Utworzono dnia 11.11.2018

Na początku września tego roku naszą szkołę odwiedzili szczególni goście. Pan Tadeusz z Panią Debbie, spędzając wakacyjny miesiąc w rodzinnym Ksawerowie, postanowili odwiedzić naszą szkołę. Cóż takiego ich przekonało do tego spotkania? Pan Tadeusz w latach młodzieńczych był uczniem naszej szkoły. W roku 1964 będąc uczniem II klasy szkoły podstawowej, razem z rodzicami i rodzeństwem, opuścił Polskę. Jego nowym domem stały się Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Mimo zmiany miejsca zamieszkania, zderzenia z nową kulturą, obcym językiem, jego rodzice cały czas pielęgnowali w Panu Tadeuszu patriotyczne wartości i zamiłowanie do rodzinnych stron. Pan Tadeusz z radością i sentymentem przechadzał się po salach lekcyjnych naszej szkoły. Na dłużej zatrzymał się w klasie II, gdzie opowiadał dzieciom o jego przeżyciach związanych z trudami emigracji będąc w ich wieku. Towarzysząca mu Pani Debbie (w Bostonie jest nauczycielką języka angielskiego) obiecała, że przy kolejnym spotkaniu chętnie włączy się do żywej lekcji tego języka.

Dziękujemy za tak miłą i ciepłą wizytę. Serdecznie zapraszamy ponownie, kiedy tylko Państwo ponownie zechcą odwiedzić rodzinne strony.

Jakież było nasze zaskoczenie, kiedy to w połowie października dostarczono do szkoły paczkę od... Pana Tadeusza i Pani Debbie. Przesyłka zawierała książki- oczywiście w języku angielskim- dla najmłodszych ale i czytadła dla starszych czytelników. Każda z książek posiada dedykację, co czyni je jeszcze bardziej wyjątkowymi i wartościowymi.

Z serca dziękujemy za pamięć i ten wyjątkowy dar serca! Otrzymane od Państwa książki wzbogacą naszą bibliotekę i sprawią, że język angielski stanie się jeszcze bliższy i dostępniejszy.

„Człowiek jest Wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to,
     czym się dzieli z innymi.” Jan Paweł II