Ależ będzie kąpiel!! Czwarty dzień półkolonii

Utworzono dnia 01.07.2021

W czwartym już dniu półkolonii letnich po smacznym śniadaniu uczniowie wraz z opiekunami udali się na salę gimnastyczną, aby pod okiem profesjonalistów z „ Pracowni Edukacyjnej Wiatrak” z Poznania wykonać musującą kulę do kąpieli. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. W skład pierwszej weszły maluchy i przedszkolaki, natomiast w skład drugiej uczniowie klas I-VI. Dzieci miały niesamowitą frajdę robiąc swoje kolorowe kule do kąpieli. Na zajęciach tworzone przez dzieci masy plastyczne, pochodziły z produktów spożywczych. Wszystko pachniało, było kolorowe, miało różne konsystencje. Dzieci mogły wszystkiego doświadczyć dotykiem, poczuć w rękach i przede wszystkim swobodnie się pobrudzić. Dzięki temu doświadczeniu zyskały lepszy kontakt z otoczeniem jak również świetnie się bawiły. „ Sensoplastyka” rozwija: wyobraźnię dotykową, dzieci ćwiczą motorykę małą oraz pobudza zmysły: dotyku i węchu. Po aktywnej pracy udaliśmy się na słodki poczęstunek. Nie zabrakło również czasu na: gry planszowe, układanie puzzli, gry i zabawy rysunkowe. Był czas na zajęcia relaksacyjne, oglądanie bajek. Nieodłącznym elementem każdego dnia stały się zabawy integracyjne w sali i na świeżym powietrzu oraz różnego rodzaju zajęcia plastyczne organizowane przez nauczycieli. Przedostatni dzień półkolonii zakończyliśmy pysznym obiadem, po czym dzieci udały się do domu, aby móc dalej korzystać z uroku wakacji.

red. MS

Własnoręcznie zrobione kule do kąpieli

Utworzono dnia 01.07.2021, 13:46