Fizyka powoduje efekt WOOOOOW!!

Utworzono dnia 17.02.2020

"Naukowa epidemia, czary mary i alchemia"

17 lutego 2020 roku naszą szkołę odwiedziła grupa "Zaelektryzowani" z Lublina. Młodzi ludzie specjalizują się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawienie interaktywnych spektakli, których celem jest- poza oczywistym elementem rozrywkowym, przemycić treści lekcyjne w scenariuszu, napisanym pod kątem uczniów. Przedstawienia zawierają w sobie elemnty wykładu, laboratoriów naukowych, kabaretu oraz interaktywnego quizu, który pozwala uczestnikom na czynny udział w wydarzeniach i eksperymentach.

W ramach przedstawienie dwójka animatorów zafundowała uczniom sporą dawkę humoru sytuacyjnego połączoną z przybliżeniem wielu praw fizyki, z którymi mamy styczność codziennie. Podczas pokazu największym zainteresowaniem wśród obserwatorów szkolnych i przedszkolnych cieszyły się eksperymenty tj.: rura Bernoullego, lewitująca piłka plażowa, wpływ działania siły odśrodkowej, płonąca dłoń,właściwości metanu i mieszanki propan butan, zabawy z helem, właściwości wodoru i wiry wodne.

Atrakcyjna treść i eksperymenty wielokrotnie wywoływały głośne "wwoooooowww" wśród widzów a animatorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

red. AJ

Nie róbcie tego w domu!!! (klik w zdjęcie)

Fizyka jest taka ciekawa

Utworzono dnia 17.02.2020, 18:31