Miecia skradła serce dzieci- drugi dzień półkolonii

Utworzono dnia 03.07.2019

Za nami kolejny dzień półkolonii letnich w naszej szkole. Dnia 2 lipca 2019r. dzieci z naszej placówki o godzinie 9:00 spotkały się ze swoimi opiekunami. Następnie wszyscy zasiedli do wspólnego śniadania, po czym nadszedł czas na zabawę. W pierwszej kolejności odbyły się zajęcia plastyczne, których tematem przewodnim były letnie kwiaty wykonane z papieru i bibuły.

Kolejnym punktem spotkania była dogoterapia, podczas której dzieci mogły swobodnie pobawić się z przesympatycznym psem o imieniu Miecia. Pani Kamila Dropińska, właścicielka czworonoga, przygotowała wiele atrakcji dla naszych wychowanków. Należały do nich: spacer z psem, czesanie pupila, tor przeszkód, układanie puzzli, wykonanie kolorowych smyczy z rolek. We wszystkich tych działaniach dzielnie towarzyszyła dzieciom Miecia.

Po atrakcji jaką byłą zabawa z psem, wychowankowie pod opieką opiekunów zjedli obiad, następnie rozpoczęły się zajęcia kreatywne. Dzieci wykonywały lody z płatków kosmetycznych i kolorowego papieru. Działania te pomogły wszystkim się wyciszyć i nieco odpocząć, a następnie aktywnie wziąć udział w interaktywnych zabawach edukacyjnych. Po tak wielu atrakcjach nastąpiło podsumowanie drugiego dnia półkolonii i dzieci szczęśliwe wróciły do swoich domów.

red. SS rec. KB

Drugi dzień półkolonii- fotorelacja