Pyszne i zdrowe zajęcia techniczne w klasie II

Utworzono dnia 06.10.2021

Sałatka warzywna w klasie II

Już od najmłodszych lat uświadamiamy dzieciom, jak ważne dla zdrowia jest racjonalne odżywianie się. W nawiązaniu do lekcji o warzywach i spożywaniu zdrowych pokarmów, uczniowie klasy II przyrządzili sałatkę jarzynową. Każdy przyniósł niezbędne produkty i przybory. Podczas krojenia marchewek, pietruszki, ziemniaków, ogórków i innych warzyw wszyscy zachowali podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Ubrani w kolorowe fartuszki samodzielnie i starannie pokroili składniki, a następnie wymieszali je. Gdy sałatka była gotowa, uczniowie zasiedli do drugiego śniadania i z wielkim apetytem zjedli przygotowany przez siebie posiłek. Zrobili jej tak dużo, że każdy mógł wziąć trochę do domu, by dać spróbować domownikom. Przyrządzenie sałatki sprawiło uczniom wiele radości oraz pozwoliło udoskonalić ich kulinarne umiejętności.

red. AB, rec. KB

Sałatka warzywna drugoklasistów