Spotkanie z dietetykiem w klasie VII

Utworzono dnia 03.01.2024
Na lekcji wychowawczej - klasa VII gościła panią dietetyk Aleksandrę Zielińską. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia, dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym oraz zapobieganie uzależnieniom od słodyczy i niezdrowych napojów. Formą zajęć był interesujący wykład ( prezentacja), połączony z dyskusją na temat zasad prawidłowego odżywiania. Uczestnicy spotkań dowiedzieli się, jak ważną rolę odgrywa dobrze skomponowany posiłek, który dostarcza niezbędnej energii do funkcjonowania oraz odpowiednich składników do prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematem i chętnie wypowiadali się na temat zdrowego stylu życia.
Klasa VII - bierze udział w Programie Edukacyjnym: " Trzymaj formę" współpracując z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną we Wrześni.