Święto Edukacji Narodowej i naszych milusińskich- fotorelacja

Utworzono dnia 14.10.2021

W czwartek 14 października br. odbyła się w naszej szkole Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka i Ucznia klasy pierwszej połączona z Obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Burmistrz Pyzdr Pan Przemysław Dębski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Pyzdrach Pani Justyna Sosnowska, przewodnicząca rady rodziców Pani Magdalena Górska, Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia "Nasza Szkoła" w Pietrzykowie: Pani Dorota Bojarska, Pani Dorota Nowika oraz Pan Paweł Sroczyński, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy ,,Jutrzenka” w Pietrzykowie Pan Jerzy Nowaczyk, ksiądz Zenon Kozłowski, przedstawiciele zarządu stowarzyszenia ,, Nasza Szkoła” Pani Wioletta Łukasiewicz oraz Pani Anna Jabłońska, a także rodzice wychowanków oddziału przedszkolnego oraz uczniów klasy pierwszej.

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka i Ucznia klasy pierwszej zawsze wzbudza wiele emocji i niezapomnianych przeżyć zarówno wśród wychowanków, uczniów, a także ich rodziców i nauczycieli. Na początku wychowankowie oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.

Najistotniejszym elementem uroczystości było złożenie przez wychowanków oddziału przedszkolnego oraz uczniów klasy pierwszej ślubowania oraz pasowanie dzieci na przedszkolaka i ucznia, którego dokonała Dyrektor Pani Dorota Kurek. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Po pasowaniu uczniowie w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej złożyli najserdeczniejsze życzenia nauczycielom oraz pracownikom szkoły oraz wręczyli drobne upominki z okazji ich święta.

Wszystkim wychowankom oddziału przedszkolnego oraz uczniom klasy pierwszej życzymy niezapomnianych chwil spędzonych w murach szkoły, ogromnego zapału do pracy i zabawy, bardzo dobrych wyników w nauce oraz wielu wspaniałych kolegów i koleżanek.

Red. NW, rec. JG

Wyjątkowe święto edukacji