Witamy nowych uczniów i przedszkolaków

Utworzono dnia 13.10.2020

Pasowanie na przedszkolaka i ucznia

13 października 2020 roku odbyło się w naszej szkole ślubowanie i pasowanie na przedszkolaka oraz ucznia klasy pierwszej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego przedszkolaki złożyły ślubowanie, a Pani Dyrektor Dorota Kurek dokonała aktu pasowania na przedszkolaka. Następnie uczniowie pierwszej klasy w odświętnych strojach i w biretach na głowie zaprezentowali krótką część artystyczną. Przedstawili wierszyki, piosenkę oraz złożyli ślubowanie. Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia i w ten sposób pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Każde dziecko otrzymało piękny dyplom oraz upominek. Przedszkolaków i pierwszoklasistów podczas uroczystości dzielnie wspierali ich rodzice. Dla nich był to z pewnością dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie w ich pamięci. Na koniec pierwszoklasiści złożyli w imieniu wszystkich uczniów życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W tym roku szkolnym ze względu na pandemię spowodowaną koronawirusem zabrakło wspólnego spotkania całej społeczności szkolnej. Dotknęły nas ograniczenia, nakazy i zakazy, do których dla naszego bezpieczeństwa musimy się dostosować. Nie znaczy to jednak, że mamy się poddawać. Cieszymy się wszyscy, że dzisiejsza uroczystość mogła się odbyć, a przedszkolaki i pierwszaki w otoczeniu swoich rodziców i wychowawców przeżyli niezwykły dzień pełen radości i wzruszeń.

red. AB, rec. MP

GALERIE: