Podium dla naszych chłopców

Utworzono dnia 08.02.2019

W dniu 06.02.2019 r. na hali sportowej w Miłosławiu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Mini-Piłce Ręcznej Chłopców. W zawodach wzięły udział drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z Pyzdr, Kołaczkowa, Chwalibogowa, Pietrzykowa oraz gospodarzy- Miłosławia. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Zdecydowanym faworytem zawodów była drużyna gospodarzy. W pierwszym meczu nasza drużyna grała właśnie z drużyną z Miłosławia i niestety przegrała tę rozgrywkę. Widać było, że nasi chłopcy byli na początku rozgrywek stremowani i nieco ustępowali warunkami fizycznymi swoim rywalom, ale nie przeszkodziło to w wygrywaniu kolejnych meczów z drużynami z Pyzdr, Chwalibogowa i Kołaczkowa. Zwycięstwa te pozwoliły zająć naszym chłopcom 2 miejsce, co należy uznać za dużą niespodziankę. Trzeba jednak zaznaczyć, że chłopcy reprezentujący naszą szkołę wykazali się ogromnym zaangażowaniem, wolą walki o każdy zdobyty gol, co zaowocowało tak dobrym wynikiem.

Drużynę Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie reprezentowali: Filip Tomaszewski, Kacper Ograbisz, Marcin Błaszczyk, Michał Dąbrowski, Łukasz Dąbrowski, Dawid Bernat, Szymon Sokowicz, Piotr Mrowiński, Sebastian Stefański, Jakub Król, Wiktor Maciejewski oraz opiekun drużyny p. Michał  Żakowski.

red.: MŻ, rec.: AJ